Wczytywanie treści, poczekaj chwilkę.
Szukaj

TAR - Archiwizator Serwer NAS i napęd LTO

Archiwizator TAR – Nextcloud

Wychodząc na przeciw potrzebom gromadzenia coraz większej ilości plików, czy materiałów multimedialnych – stworzyliśmy niezwykłe rozwiązanie. Archiwizator TAR, który łączy ze sobą cechy klasycznego serwera danych NAS, oraz nagrywarki taśm magnetycznych LTO.

Powyższe rozwiązanie w głównym założeniu ma umożliwić zarówno użytkownikom domowym, jak i administratorom złożonych systemów informatycznych możliwie najłatwiejszy dostęp do technologii archiwizacji danych znanych między innymi z CERN gdzie gromadzenie i przetwarzanie wielkiej ilości danych badawczych jest jednym z kluczowych zagadnień.

Czym jest serwer danych NAS?


Fizyczne lub wirtualne (wirtualna maszyna) urządzenie wyposażone w magazyny pamięci (dyski twarde) często połączone w macierz RAID. Urządzenie podłączone jest do komputerowej sieci domowej, firmowej czy globalnej (Internetu).

Urządzenie ma zapewnić stały dostęp do twoich plików, takich jak zdjęcia, filmy, dokumenty. Dostęp do plików realizowany jest przez sieć z każdego urządzenia jakie posiadasz. (Telefon, tablet, komputer, a nawet interaktywna ramka na zdjęcia).

Takie pliki można w łatwy sposób podglądać, ściągać, edytować a nawet udostępniać innym!

Archiwizator TAR - Nextcloud w aplikacji mobilnej

Aplikacja mobilna dająca dostęp do zgromadzonych plików

 

Archiwizator TAR - Nextcloud Serwis www

Widok panelu do zarządzania plikami

 

Wspólna praca


Dzięki zastosowaniu rozwiązań klasy biznesowej, nowoczesne rozwiązanie chmurowe Nextcloud może być dostępne przy minimum konfiguracji i we własnym bezpiecznym środowisku.

Gromadzone dane przechowywane są u Ciebie w domu lub firmie i za pomocą Internetu dostępne na Twoich wszystkich urządzeniach. Dopracowane narzędzie Nextcloud które jest zawarte w oprogramowaniu archiwizatora TAR, ponadto umożliwia dzielenie się dokumentami, wspólną edycję, czy udostępnianie klientom materiałów multimedialnych takich jak zdjęcia czy filmy wideo.

I to zupełnie za darmo bez konieczności opłacania takich usług jak Google drive, Sharepoint, czy Dropbox. Wystarczy jedno urządzenie Archiwizator TAR – Nextcloud i stabilny dostęp do Internetu.

Bezpieczeństwo


 

Przestrzeń
Wszystkie dane zgromadzisz na własnych dyskach twardych, masz pewność że wysyłasz pliki do swojego domu lub firmy, a nie na obce serwery. Dyski w naszych archiwizatorach połączone są w macierz RAID1, RAID5, lub RAID6 w zależności od modelu. To oznacza że nawet w przypadku uszkodzenia części dysków, Twoje dane wciąż pozostają bezpieczne.

Pliki które gromadzisz na dyskach twardych możesz w prosty sposób zaszyfrować, aby w przypadku utraty urządzenia nikt nie mógł odczytać z niego wrażliwych danych.

Kanały dostępu – SSL + VPN
Dzięki zastosowaniu szyfrowania SSL dla udostępnianych plików, oraz AES-256-CBC dla połączenia VPN możesz wykorzystać dowolne łącze internetowe (Sieć kablowa, LTE) a urządzenie najpierw połączy się z bezpiecznym routerem w centrum danych, a następnie dopiero przez szyfrowany tunel połączy się z Internetem.

Archiwum na taśmach magnetycznych LTO
Dowolne dane zgromadzone na Twoich urządzeniach, oraz na samym archiwizatorze możesz w każdej chwili nagrać na kasetę (kartridż) o pojemności nawet 12TB, a dzięki wysokiej żywotności tego typu nośników, odpowiednio zabezpieczone dane mogą przetrwać dziesiątki lat.
Taśmy LTO przy sejfie

Wszelkie dane zapisywane na taśmach są indeksowane przez system Elastic Search, a następnie szyfrowane bardzo mocnym algorytmem. Dzięki temu możesz w bardzo łatwy sposób przeszukiwać archiwum wszystkich swoich taśm magnetycznych, a zgromadzone na nich dane dostępne są tylko dla posiadacza specjalnego certyfikatu.

Optymalizacja i niski koszt


  • Dzięki prostocie rozwiązania, wystarczy że podłączysz swoje urządzenie do internetu. Jeśli chcesz, możesz skorzystać z naszego rozwiązania sieciowego i Twoje dane są bezpieczne i dostępne natychmiast.
  • Nie musisz opłacać zewnętrznych usług chmurowych takich jak Google Drive czy Microsoft Sharepoint.
  • Relatywnie tanie taśmy LTO pozwalają na stworzenie tanich kopii zapasowych wszystkich Twoich danych. Kasetę LTO3 o pojemności 400GB / 800GB (z kompresją), w naszym sklepie dostaniesz za mniej niż 80 zł.

Udostępnij w sieci społecznościowej:

Lub skopiuj ten link